Jose Carreras w Tauron Arenie

Jose Carreras w Tauron Arenie

PODZIEL SIĘ

Charyzmatyczny Jose Carreras wystąpi 20 grudnia 2015 r w TAURON Arenie Kraków.

Jose Carreras miłuje śpiew. Jose Carreras miłuje publiczność. Jose Carreras miłuje życie. Legendarny hiszpański tenor, którego rozsławiły interpretacje dzieł Verdiego i Pucciniego, jak również wspólny koncert z innymi gwiazdami – Placidem Domingiem i Lucianem Pavarottim, dnia 20 grudnia 2015 r. wystąpi w Krakowie w nowej TAURON Arenie Kraków z koncertem bożonarodzeniowym pn. „A life in Music“.

Inspiracją dla Josego Carrerasa do ponownego zaprezentowania się na światowych scenach był jego ubiegłoroczny sensacyjny powrót na nie po prawie ośmiu latach, kiedy to zagrał tytułową rolę w operze „El Juez” („Sędzia”). Media pisały o „wymarzonym powrocie“, zaś publiczność zgotowała mu „standing ovation”. To wzruszające wydarzenie zmotywowało artystę do przygotowania ogólnoświatowego tournée, podczas którego zaprezentuje swoje najsławniejsze arie.

W Krakowie Maestro wystąpi po raz pierwszy, więc jego wielbiciele będą mogli w TAURON Arenie Kraków doznać wyjątkowych wrażeń. Otóż Jose Carreras miłuje życie i z daru tego korzysta w pełni na scenie. W 1987 r., kiedy był u szczytu sławy, zdiagnozowano mu raka. I chociaż lekarze nie dawali mu wiele szans na wyleczenie, to walkę z podstępną chorobą wygrał, zyskując całkowicie odmienne spojrzenie na świat wokół siebie. Rodak z Barcelony uczcił swoje największe życiowe zwycięstwo triumfalnym koncertem z udziałem Placida Dominga i Luciana Pavarottiego, zakładając jednocześnie fundację „José Carreras Leukemia foundation“. „Mam wrażenie, że za dany mi dar życia powinienem odwdzięczać się ludziom nadzieją, co pragnę osiągnąć nie tylko poprzez różne działania w ramach fundacji, lecz także śpiewem“ – przypomina Jose Carreras.

Już jako 8-latek oczarował swoim talentem podczas publicznego występu w radio hiszpańskim, na którym zaśpiewał arię „La donna è mobile“. Dziś należy do grona najbardziej cenionych światowych tenorów również dzięki temu, że fascynuje tłumy emocjami, namiętnością i magiczną energią. W Krakowie, z udziałem Państwowej Orkiestry Symfonicznej pod batutą Davida Gimeneza, przypomni czasy sławy „Belle epoque“ oraz oczywiście przedstawi przekrój najlepszych utworów ze swojego repertuaru operowego i bożonarodzeniowego. Uroczystą atmosferę podkreśli też chór, znana sopranowa wykonawczyni oraz gość wieczoru, którego organizatorzy zaprezentują w najbliższych dniach.  „Zawsze kiedy usłyszę te pieśni, to się nimi ponownie zachwycam, odkrywając je na nowo. Wyczuwam zawarte w nich namiętności i emocje, więc uczucia te, zrodzone w moim sercu i duszy, staram się wyrazić śpiewem. Postrzegam to za rzecz fantastyczną, że będę mógł wystąpić w tak wspaniałym mieście, dodatkowo w specjalnej i ekscytującej atmosferze nowo otwartego obiektu. Wciąż mam w pamięci wspaniałą polską publiczność, doskonale rozumiejącą muzykę, co jest powodem, że jest szczególnie bliska mojemu sercu“ – pozdrowił swoich wielbicieli w Polsce Jose Carreras.

Koncert w TAURON Arenie Kraków odbędzie się dnia 20 grudnia 2015 r. Bilety są w sprzedaży wyłącznie w sieci Eventim.pl.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ